3. května na ovále v Novém Městě naše atletická přípravka oprášila po zimě tretry a otevřela letní závodnickou sezónu. Nebylo to žádné tiché, ustrašené nebo opatrné otevírání sezóny… dobruští atleti skočili na novoměstský tartan ve velkém stylu a zformováni do dvou družstev holek a dvou družstev kluků připomněli svým soupeřům, že nejsme žádná ořezávátka.

„A“ družstvu holek se v tomto krajském kole podařilo obsadit první místo a naskočili tak do vítězného vlaku hned na první zastávce a jen těžko ho půjde zastavit. Dívčí družstvo „B“ složené z mladších závodnic má za úkol v této sezóně sbírat především zkušenosti do dalších let a velmi statečně se naše holky s tímto úkolem popraly.

„A“ družstvo kluků se umístilo na pátém místě a i přes soutěživého ducha a velké nasazení nás na tréninkách čeká ještě kus práce. Jsme si jistí, že v příštích kolech dokážou naši kluci dosáhnout ještě na vyšší příčky. „B“ družstvo kluků se někdy i s o dva roky staršími soky popralo na výbornou a stejně tak jako „béčko“ holek i kluci sbírají cenné momenty do dalších závodů.

Ve sprintu na 60 m se z našeho oddílu blýskli Martina Frejvaldová, Magdaléna Ovčariková, Renata Skálová, Robert Kopecký a Dominik Potměšil, kteří tuto trať zaběhli pod 10 vteřin.

V závodě na 600 m se s časem 2:12:52 blýskla znovu Marťa Frejvaldová a s časem 2:03:42 Domča Potměšil.

Ve skoku dalekém zazářili Kája Peterová a Robert Kopecký, kteří překonali hranici 3,5 metru a my víme, že to dokážou ještě dál.

V hodu kriketovým míčkem zaskočil své soupeře Honza Moravec, který překonal hranici 30 metrů.

Naši přípravkoví atleti mají za sebou letošní první závody a další jsou před nimi. Mezitím je čeká ještě hodně tvrdé práce, ale samozřejmě i zábavy na tréninkách a při dalším kole v Náchodě změří znovu své síly se svými soupeři.

Sportu ZDAR!!

Výsledky našich sporťaček a sporťáků naleznete na následujícím odkazu:

http://online.atletika.cz/vysledky/34794

 

1. kolo KPD přípravky v Novém Městě n. M. 3. 5. 2018