Po mnoha oceněních ze slavnostního večera Sportovec Dobrušky 2019 se někteří z nás probojovali i do ankety o nejúspěšnějšího sportovce celého okresu Rychnov nad Kněžnou.

Titul Skokan(ka) roku si vysloužila Marťa Frejvaldová, ocenění jí komise udělila za největší výkonnostní progres v uplynulém roce. Marťa pravidelně ve čtyřboji (60m, 600m, míček a dálka) přesahovala hranici 1700 bodů a tím přispěla celkovému vítězství družstva v krajském přeboru, který v závěru sezóny opanovala i jako jedntlivec. Na evropských atletických hrách v Brně (EKAG) se v hodu míčkem probojovala do finále a k medaili nechybělo moc, obsadila konečné 5. místo.

V kategorii jednotlivců uspěla také jedna stálice dobrušské atletiky – Ondra Čáp, který mezi veterány obsadil vynikající 3. místo o nějž se zasloužil skvělými výkony – např. 2. místo MČR veteránů v půlmaratonu Olomouc; 3. místo MČR veteránů v hale na 3 km Jablonec nad Nisou; Evropské veteránské hry v Torinu: 2 místo na 5 km, 3. místo na 10 km, 3 místo na půlmaratonu.

Oceněni byli také – Ondřej Paleček – 2. místo v kategorii dorostu a junioů, Ondra se připravuje individuálně, avšak na atletických soutěžích závodí barvách SK Dobruška a starosta města Dobrušky Petr Lžíčař za vytváření podmínek pro rozvoj sportu ve městě, přispěl mimo jiné k rekonstrukci atletického stadionu.

 

Všem oceněnýmděkujeme za skvělou reprezentaci oddílu a přejeme jim, aby pro ně nadcházející sezóna byla minimálně stejně úspěšná, jako ta předešlá.

Skokanka roku i úspěšní jednotlivci na Sportovci okresu RK